Kontakta oss

Välkommen att höra av dig! Ring oss eller skicka e-post till Infocenter, kommunhusets reception, så hjälper vi dig att komma rätt.

Telefon: 0392-140 00

E-post: infocenter@mullsjo.se

Besöksadress: Infocenter, Järnvägsgatan 27

Måndag till torsdag

08:00-16:30

Fredag

08:00-16:00

Följande datum har vi öppet 08:00-12:00

Våren 2021: 1 april, 30 april, 12 maj, 14 maj, 24 juni.

Hösten 2021: 5 november, 23 december, 30 december.

Använd e-tjänsten felanmälan som gäller kommunens fastigheter, gator, vägar, vatten och avlopp.

I akuta lägen utanför kontorstid ring SOS Alarm

Telefon: 036-13 71 43

Ring 112 och begär Socialjouren.

Fler kontaktuppgifter inom området Omsorg och hjälp

Kommundirektör

Sandra Lidberg
sandra.lidberg@mullsjo.se
0392-140 02

Administrativ chef

Lena Arnoldsson
lena.arnoldsson@mullsjo.se
0392-140 10

Barn- och utbildningschef

Helén Claesson
0392-140 05
helen.claesson@mullsjo.se

Verksamhetschef myndighet

Katarina Thunander
0392-140 07
katarina.thunander@mullsjo.se

Verksamhetschef vård och omsorg

Eric Tennevi
0392-140 09
eric.tennevi@mullsjo.se

Tillförordnad kultur- och fritidschef

Roger Limnell
0392-142 40
roger.limnell@mullsjo.se

Samhällsbyggnadschef

Anders Kyrkander
anders.kyrkander@mullsjo.se
0392-141 99

Tillförordnad ekonomichef

Jan Österberg
jan.osterberg@mullsjo.se
0392-140 21

Personalchef

Lisa Miklos
lisa.miklos@mullsjo.se
0392-140 30

Kommunstyrelsens ordförande

Mats Tingshagen (S)
mats.tingshagen@mullsjo.se
0392-140 13

Kommunstyrelsens vice ordförande

Henrik Jansson (M)
henrik.jansson@mullsjo.se
0392-140 14

Hitta alla våra politikers kontaktuppgifter på sidan Hitta politiker Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster.

Postadress

Mullsjö kommun
Box 47
565 21 Mullsjö

E-post

kommun@mullsjo.se

Organisationsnummer

212000-1603

Bankgironummer

5932-8807

Senast uppdaterad:
1 december 2021