Kontakta oss

Välkommen att höra av dig! Ring oss eller skicka e-post till Infocenter så hjälper vi dig att komma rätt.

Telefon: 0392-140 00

E-post: infocenter@mullsjo.se

Besöksadress: Järnvägsgatan 27


Måndag till torsdag

08:00-16:30

Fredag

08:00–16:00

Följande datum har vi öppet 08:00–12:00

Våren 2019: 18 april, 30 april, 29 maj, 31 maj, 20 juni.

Hösten 2019: 1 november, 23 december, 30 december.

Kontakta Infocenter för felanmälan som gäller kommunens fastigheter, gator, vägar, vatten och avlopp

Telefon: 0392-140 00

E-post: infocenter@mullsjo.se

I akuta lägen utanför kontorstid ring SOS Alarm

Telefon: 036-13 71 43

Ring 112 och begär Socialjouren.

Fler kontaktuppgifter inom området Omsorg och hjälp (länk)

Kommundirektör

Lennie Johansson
lennie.johansson@mullsjo.se
0392-140 02

Administrativ chef

Lena Arnoldsson
lena.arnoldsson@mullsjo.se
0392-140 10

Barn- och utbildningschef

Hamid Zafar
hamid.zafar@mullsjo.se
0392-140 05

Socialchef

0392-140 07

Samhällsbyggnadschef

Anders Kyrkander
anders.kyrkander@mullsjo.se
0392-141 99

Ekonomichef

Paul Falkenstam
paul.falkenstam@mullsjo.se
0392-140 21

Personalchef

Lisa Miklos
lisa.miklos@mullsjo.se
0392-140 30

Kommunstyrelsens ordförande

Linda Danielsson (S)
linda.danielsson@mullsjo.se
0392-140 13

Kommunstyrelsens vice ordförande

Henrik Jansson (M)
henrik.jansson@mullsjo.se
0392-140 14

Hitta alla våra politikers kontaktuppgifter på sidan Hitta politiker

Postadress

Mullsjö kommun
Box 47
565 21 Mullsjö

E-post

kommun@mullsjo.se

Organisationsnummer

212000-1603

Bankgironummer

5932-8807

Skriv ut
Senast uppdaterad: 27 november 2019