Kontakta oss

Välkommen att höra av dig! Ring oss eller skicka e-post till Infocenter, kommunhusets reception, så hjälper vi dig att komma rätt.

Telefon: 0392-140 00

E-post: infocenter@mullsjo.se

Besöksadress: Infocenter, Järnvägsgatan 27


Måndag till torsdag

08:00–16:30

Fredag

08:00–16:00, lunchstängt 12:00–13:00

Följande datum har vi öppet 08:00–12:00

Våren 2021: 1 april, 30 april, 12 maj, 14 maj, 24 juni.

Hösten 2021: 5 november, 23 december, 30 december.

Kontakta Infocenter för felanmälan som gäller kommunens fastigheter, gator, vägar, vatten och avlopp

Telefon: 0392-140 00

E-post: infocenter@mullsjo.se

I akuta lägen utanför kontorstid ring SOS Alarm

Telefon: 036-13 71 43

Ring 112 och begär Socialjouren.

Fler kontaktuppgifter inom området Omsorg och hjälp (länk)

Kommundirektör

Lennie Johansson
lennie.johansson@mullsjo.se
0392-140 02

Administrativ chef

Lena Arnoldsson
lena.arnoldsson@mullsjo.se
0392-140 10

Barn- och utbildningschef

Helén Claesson
0392-140 05
helen.claesson@mullsjo.se

Verksamhetschef myndighet

Katarina Thunander
0392-140 07
katarina.thunander@mullsjo.se

Verksamhetschef vård och omsorg

Eric Tennevi
0392-140 09
eric.tennevi@mullsjo.se

Samhällsbyggnadschef

Anders Kyrkander
anders.kyrkander@mullsjo.se
0392-141 99

Ekonomichef

Paul Falkenstam
paul.falkenstam@mullsjo.se
0392-140 21

Personalchef

Lisa Miklos
lisa.miklos@mullsjo.se
0392-140 30

Kommunstyrelsens ordförande

Linda Danielsson (S)
linda.danielsson@mullsjo.se
0392-140 13

Kommunstyrelsens vice ordförande

Henrik Jansson (M)
henrik.jansson@mullsjo.se
0392-140 14

Hitta alla våra politikers kontaktuppgifter på sidan Hitta politiker Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster.

Postadress

Mullsjö kommun
Box 47
565 21 Mullsjö

E-post

kommun@mullsjo.se

Organisationsnummer

212000-1603

Bankgironummer

5932-8807

Senast uppdaterad:
6 juli 2021