mullsjö logotyp

Eldningsförbud i skog och markNyhetsbild

Generellt eldningsförbud råder. Extremt stor brandrisk i länet. 

På grund av den torra väderleken är nu brandrisken mycket hög i Jönköpings län och Ydre kommun. Prognosen från SMHI tyder på att det fortsatt kommer vara torrt i skog och mark i minst en vecka framöver.

Eldningsförbud innebär att det är förbjudet att göra upp alla former av öppen eld utomhus tills dess att förbudet är upphävt. 

Mer om eldningsförbudet

Kulturskolans personal

   Mikael Klarström

Mats Brengesjö
Flöjt, klarinett, saxofon,
samordnaren för musikskolan 
mats.brengesjo@mullsjo.se                 

Mikael Klarström
Gitarr, bas, musikteori
mikael.klarstrom@mullsjo.se                 
   

Gabriella Lernberg
Sång, piano, teaterprojekt
gabriella.lernberg@mullsjo.se                 

Marianne Lejhage
Violin
marianne.lejhage@mullsjo.se                 
   
Lukas Lundh
Keyboard, slagverk, piano
lukas.lundh@mullsjo.se                 
Tom Svensson
Gitarr, elbas, elgitarr, teaterprojekt
tom.svensson@mullsjo.se                 
 

Bosse Vingren
Kornett, trumpet, trombone,
baryton, tuba
bo.vingren@mullsjo.se                 

Sanna Holmgren-Jonsson
Dans, musikal
sanna.holmgren-jonsson@mullsjo.se                 

 

 

Annie Bergman
Teater
annie.bergman@mullsjo.se
anniebergman80@gmail.com
                 

Caroline Johansson
Rytmik, dans
caroline.johansson@mullsjo.se


Senast uppdaterad: 2016-04-25 Ansvarig: Bo Vingren